C&C Residence açılışını yaptık.
duydunuz mu?
2009 yılında Cengiz Corman ve Cengiz Sönmez otaklığında kurulan, İstanbul ve Edirne’de inşaat yapan, aynı zamanda buralarda inşaat işlerinin yanı sıra taşeronluk ile inşaat malzemeleri satışı da yapan Yenilikçi İnşaat Platformu Kırklareli merkez ilçe Karahıdır Mahallesi yolu üzerinde C&C Residence inşaatı açılışını gerçekleştirdi. İnşaatın açılışına Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Vali Yardımcısı Tacettin Özeren  İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Kırklareli İş Adamları Derneği Başkanı Emre Yurdakul, Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve çok sayıda davetli katıldı.
Başkan Çağlayan’dan İnci Dere müjdesi
Açılış konuşması yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman kısa bir konuşma yaparak inşaatın hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Daha sonra konuşma yapan Kırklareli Belediye Başkanı ise İnci Dere projesinin kısa sürede hayata geçeceği müjdesini verdi. Başkan Çağlayan; “1+1 ve 1+0 daireler Kırklareli’nin en büyük ihtiyaçlarından biriydi. Bilindiği gibi Kırklareli Üniversitesi çok hızlı bir şekilde büyüyor. Bu tarz binalar öğrenciler ve bekar olarak yaşayan kişilerin tercihi oluyor. Kırklareli’de bu tarz daireler yok. Yapacağınız bu inşaat büyük bir ihtiyacı giderecek.
İnşaatın hemen dibinden geçen İnci Deresi şuan sıkıntı gibi gözüküyor. Bilindiği gibi Belediye olarak hazırladığımız İnci Dere projemiz var. Sizin inşaatınız bitene kadar bizim projemiz de sona erecek ve dere sosyal bir alan olacak. Buraya yapılacak olan parklar, spor ve yürüyüş alanlarıyla inşaatınız da değer kazanacak. Pis su kolektörlerle arıtma tesisine bağlanacak olup böylece şuan duyulan kötü kokuda bir daha asla duyulmayacak” dedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından ise çalışmaları başlayan inşaatın bitimi sonrası oluşacak dairelerin numuneleri olan temsili daireleri gezildi. Daireler açılışa katılanların beğenisini toplarken katılımcılara ikramda bulunuldu.
Firmaları hakkında bilgi veren YİP ortakları Cengiz Sönmez ve Cengiz Çorman; “Firmamız 2009 yılında kuruldu ve yap-satın yanı sıra taşeronluk ile inşaat malzemesi temin işi de yaptık. İstanbul ve Edirne’den sonra Kırklareli’deki projemizi hayata geçirmekten mutluyuz. Kırklareli’de uyguladığımız proje 247 dairelik Residence projesi. İçerisinde 1+0 ve 1+1 daireler bulunuyor. Projemiz Trakya’da bir ilk. Residence olarak içerisinde yüzme havuzu ve de spor aktiviteleri, kafeteryası, çarşısı içerisinde bulunan kampüs olarak hayata geçirilen projeler Trakya’da başka bir yerde yok. 1+0,1+1, dubleks gibi 14 farklı daire çeşidi satışa sunulmak için hazırlanıyor.
Bu projemizin bir üstü konsepti olan bir başka projemiz de Kırklareli için hazır durumda. Önümüzdeki günlerde bu projemizde hayata geçecek” şeklinde konuştular.